Premier Challenge ROC(D1A, DV2, VET), RJCC & PARA Results
NOTE: The results below are unofficial and possibly stale. For complete results, please visit the official Tournament page at USA Fencing.
Return to full event list
Division II Men’s Epee
105 Competitors, Event
Pl | Fencer | Club | Rating | Earned |
---|---|---|---|---|
1 | Wu, Marcus | NYFA | B2024 | |
2 | Howard, Michael | BOSTONFC | B2024 | |
3 | Longstreet, Jeffrey | NYFA | A2024 | |
3 | Goon, Tristan Yang | B2024 | ||
5 | Jiang, Matthew | C2024 | ||
6 | Yi, Nathan | EFA | C2024 | |
7 | Abdelgawad, Abdelrahman | BBFC / SALLEDELON | C2024 | |
8 | Aggeler, Donovan | NCOFencers | C2024 | |
9 | Lin, Kason | OLYMPICFC | B2024 | |
10 | Normile, Nicholas | MEDEOFC | B2024 | |
11 | Goodwin, Graham | D2024 | ||
12 | Zhao, Kuncheng | ARTDU | C2024 | |
13 | Wang, Charles | MEDEOFC | D2024 | |
14 | Lee, DoWon | PENTAOLYFC | C2024 | |
15 | Nabavi, Matthew | NORTHSHORE | D2024 | |
16 | Bush, Thomas | RIFAC | B2024 | |
17 | Pacyna, Atilla | B2024 | ||
18 | Anderson, Riley | MANCHEN AF | D2024 | |
19 | Yu, Samuel | NORTHSHORE | D2024 | |
20 | Yin, Chujun | CFC | C2024 | |
21 | Karimov, Amir | NORTHSHORE | B2024 | |
22 | Garcia-Cabrera, Jeffrey | HILLSFENC( | B2024 | |
22 | Zhao, Pierce | TIMMOREHOU | E2024 | |
24 | Xu, Che | E2024 | ||
25 | Chu, Brandon | NORTHSHORE | C2024 | |
26 | Agromayor, Benjamin | E2024 | ||
27 | Tse, Maxwell | NORTHSHORE | C2024 | |
28 | Hairabedian, Loic | NORTHSHORE | E2024 | |
29 | Bhargava, Vivaan | COBRAFC | E2024 | |
30 | Zhang, Roland | CFC | C2024 | |
31 | Wong, King-Yee | WANGLEIINT / WANGLEIINT | C2023 | |
32 | Repic, Oliver | MEDEOFC | A2024 | |
33 | Challagulla, Manu | VIVOFENCIN | D2022 | |
34 | LeBlanc, Samuel | U | ||
34 | MA, YIXING (Tiger) | D2024 | ||
36 | Anafi, Ari | FAP | C2024 | |
37 | Hu, Anton | C2023 | ||
38 | Li, Jade | LIFC | E2024 | |
39 | Ahmed, Mohsen | RFA / PHXCENTER | B2024 | |
40 | Paquet, Mathieu | U | ||
41 | Coetzee, Frans | MEDEOFC / MEDEOFC | C2023 | |
42 | Xian, Andy | NYFA | D2023 | |
43 | Zheng, Alan | U | ||
44 | Ganesan, Mathavan | MEDEOFC | C2024 | |
45 | Shoneman, Sam | OCEANSTATE | D2024 | |
46 | Goon, Sin Tong | U | ||
47 | Nilsen, Mark | AFA LLC | E2024 | |
47 | Kim, Joshua | PENTAOLYFC | C2024 | |
49 | Zhang, Lucas | TTFA | D2023 | |
50 | Duko, Phillip | D2024 | ||
51 | Blakeslee, Ian | E2024 | ||
52 | Doraszelski, Mark | FAP / FAP-NORTH | C2023 | |
53 | So, Lorenzo | PENTAOLYFC | C2024 | |
54 | Torres, Gianni | RFA / PHXCENTER | C2023 | |
55 | Rivera, Louis | LIFC | D2024 | |
56 | Li, Morgan | WANGLEIINT | E2023 | |
57 | Zhang, Sen | PENTAOLYFC | D2023 | |
58 | Robichaud, Michael | U | ||
59 | Hairabedian, Colin | NORTHSHORE | U | |
60 | Martinez, Joshua | MODUEL | C2023 | |
61 | Li, Ray | CFC | E2024 | |
62 | Dowd, Peter | BOSTONFC | D2024 | |
63 | Deitz, Ethan | TOPFC | U | |
64 | Zografos, Nicholas | NYFA | E2024 | |
65 | Wu, Chi Kuan | CFC | D2024 | |
66 | Peng, Yue | PENTAOLYFC | C2024 | |
67 | Frey, Wayne | FLSTATEUFC | C2024 | |
68 | Belchamber, Eric | U | ||
69 | Lin, Nathan | NORTHSHORE | D2024 | |
70 | Hu, Robert | MEDEOFC / WANGLEIINT | A2024 | |
71 | Alam, Rajan | PHXCENTER / RFA | D2024 | |
72 | Lee, Wyatt | NORTHSHORE | E2024 | |
72 | Yamaguchi, Yuzuki | NYFA | E2024 | |
74 | Alexander, Jacksen | NOVAFC | E2024 | |
74 | Hekmat, Sina | RFA / PHXCENTER | C2022 | |
76 | Xiao, Yichen | C2024 | ||
77 | He, Yurui | SFC | U | |
78 | Gao, "George" Xiaojiang | CFC / MEDEOFC | E2024 | |
79 | Okun, Benjamin | RocklandFC | E2024 | |
79 | Howard, Jackson | SFC | D2024 | |
81 | Zukofsky, Zachary | MISSIONFC / LIFC | C2023 | |
82 | Higgason, Hugh | RocklandFC / TOPFC | U | |
83 | Lin, Zizhen | D2023 | ||
84 | Nallicheri, Ayaan | OLYMPIAFC | E2024 | |
85 | Schauer, Oliver | AFA LLC | U | |
86 | Yang, Alex | MEDEOFC | ||
87 | Zeng, Andrew | AFA LLC | D2023 | |
88 | Gao, Victor | LIFC | E2024 | |
89 | Manitt, Philip | LIU / HILLSFENC( | U | |
90 | Tomaszewski, Benjamin | RFA / PHXCENTER | U | |
91 | Williams, Logan | FCCHICAGO | C2024 | |
92 | Lee, Henry | MEDEOFC | U | |
92 | Lee, Henry | MEDEOFC | U | |
93 | Buikevich, Ihnat | LILOVFA | U | |
94 | Jiang, Alex | ARTDU | E2024 | |
94 | Chao, Warren | LAIFC | C2024 | |
94 | Whitelock, James | RFA / PHXCENTER | E2023 | |
97 | Payne, Massimo | PHXCENTER / FFC | C2021 | |
97 | Chen, Edward | NORTHSHORE | U | |
99 | Rim, Eugene | NORTHSHORE | D2024 | |
100 | O'Brien, Timothy S. | MISSIONFC | E2020 | |
101 | Joel, Irenov | PFA | U | |
102 | LIN, ZICHEN | CFC | U | |
103 | Chang, Ian | AFA LLC | U | |
104 | Crespo, Nathaniel Justus | HILLSFENC( | E2024 |
March 30 - 31
Rockland Community College, Eugene Levy Field House
145 College Road, Suffern, New York 10901 US
View Map
Message the Organizers
Download Results
NOTE: Earned ratings in AskFRED are only unofficial estimates. Final ratings are subject to USA Fencing and Division policies. AskFRED attempts to be as accurate as possible, but USA Fencing is the final authority for all ratings.
Rockland Community College, Eugene Levy Field House
145 College Road, Suffern, New York 10901 US
View Map
Vet Combined Men's Saber
Division II Women’s Foil
Division IA Women’s Saber
Cadet Women's Epee
Division IA Men’s Foil
Division II Women’s Saber
Cadet Women's Saber
Junior Men's Saber
Junior Men's Epee
Division II Men’s Saber
Cadet Men's Foil
Junior Women's Foil
Division IA Women’s Epee
Division II Men’s Epee
Junior Women's Epee
Junior Men's Foil
Division IA Women’s Foil
Junior Women's Saber
Division IA Men’s Saber
Vet Combined Men's Epee
Division II Women’s Epee
Division II Men’s Foil
Cadet Women's Foil
Cadet Men's Saber
Cadet Men's Epee
Division IA Men’s Epee
Vet Combined Women's Saber
Vet Combined Men's Foil
Vet Combined Women's Epee
Vet Combined Women's Foil
More InfoDivision II Women’s Foil
Division IA Women’s Saber
Cadet Women's Epee
Division IA Men’s Foil
Division II Women’s Saber
Cadet Women's Saber
Junior Men's Saber
Junior Men's Epee
Division II Men’s Saber
Cadet Men's Foil
Junior Women's Foil
Division IA Women’s Epee
Division II Men’s Epee
Junior Women's Epee
Junior Men's Foil
Division IA Women’s Foil
Junior Women's Saber
Division IA Men’s Saber
Vet Combined Men's Epee
Division II Women’s Epee
Division II Men’s Foil
Cadet Women's Foil
Cadet Men's Saber
Cadet Men's Epee
Division IA Men’s Epee
Vet Combined Women's Saber
Vet Combined Men's Foil
Vet Combined Women's Epee
Vet Combined Women's Foil
Message the Organizers
Download Results
NOTE: Earned ratings in AskFRED are only unofficial estimates. Final ratings are subject to USA Fencing and Division policies. AskFRED attempts to be as accurate as possible, but USA Fencing is the final authority for all ratings.